ludzie, biiuro

Każdy z nas był kiedyś w jakimś biurze. Gdy się zapytamy go co zauważył, co każde z nich posiada? Odpowiedzi będzie bardzo wiele. Na przykład mężczyźni powiedzą, że sekretarka, a kobiety o pięknych kwiatach. Ale wyliczając dalej prędzej czy później wymienią reklamowe kalendarze plakatowe, planszowe.

Kalendarze plakatowe znane dziś na naszym świecie, jako element reprezentujący coś, namawiający do czegoś, czyli kalendarze plakatowe bez kalendarza. Niestety właśnie często jest tak, że mamy kalendarz plakatowy w domu, i nie korzystamy z niego, ale traktujemy go bardziej jako plakat, czyli wyłącznie tło, które ma być tylko i wyłącznie dodatkiem kalendarza.

Kalendarze plakatowe spotka się obecnie na każdym kroku. Upiększają sekretariaty, klasy oświatowe i domy prywatne. Bywają też reklamówkami lub pamiątkami z wyjazdów. Niewiele kto chociaż zastanawia się, które jest ich pochodzenie. Można oznajmić, że przodkami kalendarzy plakatowych były modele planszowe. Z czasem nadeszło redukcja wielu plansz do jakiejś. Ta jedna zaś została podniesiona i wykiwała postaci pokrewnej do plakatu. Takie kalendarze reklamowe zyskały wielkie znaczenie wskutek własnej prostej i bogatej formie. Nie bez rangi była też koszt mała również dla wydawców (jakaś strona) jak i konsumentów.