ludzie, biiuro

System cms do zarządzania stron cms jest wygodnym narzędziem służącym do tworzenia stron internetowych. Jest to system zarządzania treścią a więc strony cms tworzy się o wiele wygodniej niż tradycyjne strony ze względu na pełną automatyzację. Możliwości jakie daje nam profesjonalny system cms są całkiem spore w zależności od tego który system wybraliśmy, przeważnie głównymi funkcjami jest dodawanie artykułów, zarządzanie użytkownikami i tworzenie działów oraz kategorii według własnych potrzeb.

Podczas tworzenia strony cms warto pomyśleć także o dodatkach ponieważ czym popularniejszy jest cms tym więcej dodatków do niego istnieje. Przykładami takich dodatków mogą być np. forum, czat, ankiety, sondy i wiele innych.

Strony cms zalecane są

szczególnie dla początkujących webmasterów ponieważ instalacja takiego systemu jest bardzo prosta a tworzona strona zazwyczaj wygląda o wiele bardziej estetycznie niż przeciętna strona tworzona przez początkującego webmastera. Jedną z większych wad jakie posiada popularny system cms jest niebezpieczeństwo związane z atakami ponieważ potencjalny haker może się dokładnie zapoznać z budową skryptu i ma ułatwioną drogę dostępu do naszej strony. Ponadto system cms wiąże się z pewnymi ograniczeniami w dodawaniu nowych skryptów.

 

Więcej na: www.idento-cms.eu

 

Artykuły powiązane